IV Półmaraton Jeleniogórski / Jeleniogórska Dziesiątka 1 maja

1 maja w Jeleniej Górze upłynie pod znakiem kolejnej edycji PÓŁMARATONU JELENIOGÓRSKIEGO i Biegu na 10 km (Jeleniogórska Dziesiątka). Zmiana terminu biegu z dotychczasowego 3 maja, podyktowana była opiniami uczestników, którzy przyjeżdżając do Kotliny Jeleniogórskiej pragnęli pozostać tu dłużej wykorzystując długi majowy weekend. Zmiana terminu, to również zmiana trasy, która jak liczymy uatrakcyjni wydarzenie i zostanie przez Was mile przyjęta przy niezmiennym haśle: Bieg z widokiem na góry! Po trzech latach przemierzania głównych miejskich traktów z Placem Ratuszowym i ulicą 1 Maja, bieg przenosi się do uzdrowiskowej dzielnicy Cieplice. W tym roku wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku spotykają się na Placu Piastowskim.

Pętla Półmaratonu z Cieplic do Staniszowa, przez Sosnówkę i Podgórzyn do Sobieszowa i Cieplic, z piękną panoramą Karkonoszy i Zamku Chojnik powinna podobać się zarówno biegaczom przyjezdnym jak i miejscowym.
Każdy zawodnik przed startem może wybrać czy chce pobiec Półmaraton czy krótszy bieg na 10 km. Zapisy już trwają na stronie www.superbieg.pl. W pakiecie startowym na każdego nowego zawodnika czeka pamiątkowa koszulka techniczna oraz niepowtarzalny medal na mecie.

 
Program
30.04.2016 (SOBOTA) DZIEŃ PRZED STARTEM
16.00 – 21.00 rejestracja zawodników, przyjmowanie opłat, wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
   
1.05.2016 (NIEDZIELA) DZIEŃ STARTU
8.00 – 10.30 rejestracja zawodników , wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
8.00 – 15.00 Expo SuperBieg – miasteczko sportowe
10.30 rozgrzewka dla zawodników (prowadzi instruktor fitness)
10.50 ceremonia otwarcia
11.00 start Półmaratonu
11.10 start 10 km
11.30 – 14.00 Pasta Party
  .
ok. 12.00 rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród Półmaratonu i 10km
ok. 14.00 ceremonia zakończenia

 

IV PÓŁMARATON JELENIOGÓRSKI – to kolejna odsłona zawodów dla biegaczy, a przede wszystkim nowa formuła imprez i świętowania jednego z najważniejszych świąt państwowych. Biegi pod wspólną marką SUPERBIEG odbędą się w Kotlinie Jeleniogórskiej już po raz czwarty, a ze względu na wyjątkowe położenie trasy zawody odbywają się pod hasłem: Bieg z widokiem na góry!

Start na Placu Piastowskim w Cieplicach, o godz. 11.00. Na dystansie półmaratonu trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizator zapewnia pełne zabezpieczenie trasy oraz niezbędne świadczenia dla zawodników: szatnie, punkty z napojami na trasie, indywidualny pomiar czasu.

Trasa IV półmaratonu:

Trasa IV Jeleniogórskiej Dziesiątki:

Regulamin zawodów, plany trasy i rejestracja do biegu dostępne na stronie www.superbieg.pl


 

 

Galeria: